29 EKİM CUMHURİYET TURNUVASINA YAMANER DESTEĞİ

25 Ekim 2017

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi programında yer alan, "Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası" heyecanı 16 Ekim Pazartesi günü başladı. Turnuva 29 Ekim Pazar günü ödül töreni ve kokteyl ile son bulacak.

İlimizden tenis sporuna ilgi duyan yüzün üstünde sporcunun katıldığı turnuva heyecanlı müsabakalar ile devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Kupası; tek bayanlar, tek erkekler, gençler ve çocuklar kategorilerinde doyasıya mücadeleler ile heyecanlı anlara sahne oluyor.  Turnuva sonunda dereceye  giren sporculara kupa, madalya, hatıra tişört ve Sergio Tacchini marka kol saatleri ödül olarak takdim edilecek.  

 

Tek bayanlar, tek erkekler, gençler  ve çocuklar kategorilerinde Karaçayır tenis kortlarında oynanan müsabakalarla ilgili bir değerlendirme yapan Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy, “Tenis İl Temsilciliğimizin organizasyonu ile Cumhuriyetimizin 94.üncü yılından başlayarak her yıl Fay Yamaner Mücevherin  katkıları ile organizasyonu geleneksel hale getireceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet tenis turnuvasına katkılarından dolayı Fay Yamaner Mücevher şirketi adına Fatih Yamaner'e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

29 Ekim Cumhuriyet Tenis Turnuvası destekçisi Fay Yamaner Mücevher şirketi adına Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yamaner ise yaptığı açıklamada, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi önemli bir günde tenis turnuvası organizasyonuna katkı vermekten son derece mutluyuz. 29 Ekim tenis turnuvası etkinliğinin her yıl devamı için Abant ihtisas kulübüyle protokol imzaladık. Abant ihtisas Tenis Kulübü Başkanı ve Bolu Tenis İl Temsilcisi Ahmet Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerine organizasyonun yürütülmesindeki emekleri ve bizleri böyle önemli bir etkinliğin bir parçası yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet bayramımın 94. yılını kutluyoruz. Ayrıca tüm katılımcılara centilmence geçmesini beklediğimiz müsabakalarda başarılar diliyoruz” dedi.

 

Turnuvanın ödül töreni ve kokteyli 29 Ekim Pazar günü saat 15.00 de Karaçayır tenis kortlarında yapılacağı belirtildi

 


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi programında yer alan, "Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası" heyecanı 16 Ekim Pazartesi günü başladı. Turnuva 29 Ekim Pazar günü  ödül töreni ve kokteyl ile son bulacak.

 

İlimizden tenis sporuna ilgi duyan yüzün üstünde sporcunun katıldığı turnuva heyecanlı müsabakalar ile devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Kupası; tek bayanlar, tek erkekler, gençler ve çocuklar kategorilerinde doyasıya mücadeleler ile heyecanlı anlara sahne oluyor.  Turnuva sonunda dereceye  giren sporculara kupa, madalya, hatıra tişört ve Sergio Tacchini marka kol saatleri ödül olarak takdim edilecektir.  

 

AHMET ULUSOY "FAY YAMANER MÜCEVVER VE FATİH YAMANER'E TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Tek bayanlar, tek erkekler, gençler  ve çocuklar kategorilerinde Karaçayır tenis kortlarında oynanan müsabakalarla ilgili bir değerlendirme yapan Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy, “Tenis İl Temsilciliğimizin organizasyonu ile Cumhuriyetimizin 94.üncü yılından başlayarak her yıl Fay Yamaner Mücevherin  katkıları ile organizasyonu geleneksel hale getireceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet tenis turnuvasına katkılarından dolayı Fay Yamaner Mücevher şirketi adına Fatih Yamaner'e teşekkür ediyoruz.

 

 

FATİH YAMANER "BU ÖNEMLİ ORGANİZASYONA KATKI VERMEKTEN SON DERECE MUTLUYUZ"


29 Ekim Cumhuriyet tenis turnuvası destekçisi Fay Yamaner Mücevher şirketi adına yönetim kurulu başkanı Fatih Yamaner ise yaptığı açıklamada, “29 Ekim Cumhuriyet bayramı gibi önemli bir günde tenis turnuvası organizasyonuna katkı vermekten son derece mutluyuz. 29 Ekim tenis turnuvası etkinliğinin her yıl devamı için Abant ihtisas kulübüyle protokol imzaladık. Abant ihtisas Tenis Kulübü Başkanı ve Bolu Tenis İl Temsilcisi Ahmet Ulusoy ve yönetim kurulu üyelerine organizasyonun yürütülmesindeki emekleri ve bizleri böyle önemli bir etkinliğin bir parçası yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet bayramımın 94. yılını kutluyoruz. Ayrıca tüm katılımcılara centilmence geçmesini beklediğimiz müsabakalarda başarılar diliyoruz” dedi.

Bolu'da ATA'YA Yakışan Bir Kupa “19 Mayıs Gençlik TENİS Kupası”

   Müberra Çelebi  -Eğitim ve Spor Rotası- 19 mayıs 2011 köşe yazısı

Bu yıl dokuzuncu kez yapılan “19 Mayıs Gençlik Tenis Kupası” tüm yaş gruplarının katılımıyla devam ediyor ve artık geleneksel bir yapıya kavuşmuş durumdadır…

“19 Mayıs Gençlik Tenis Kupası”; hem özel bir gün olan “19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olması nedeniyle, hem de Bolu'da tenis organizasyonu konusunda, öncülük yapması nedeniyle, çok güzel bir örnek oluşturmaktadır.

Ayrıca “cumhuriyet altını ve kupa” ödülü verirken, Atatürk'e saygımızı spor dilinde sunan, seçkin bir turnuvadır.
“Bolu Çimento”nun katkılarıyla, Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Tenis İl temsilciliği desteğiyle ve tüm halkımızın katılımıyla, dokuz senedir yapılan bu tenis kupası; turnuvaların belki de “Ata'mızı” hissettiren ve saygımızı iletmemizi sağlayan en anlamlısıdır…

Spor organizasyonları içinde, belki de en zor organize edilen ve yürütülen organizasyonlardan birisi “Tenis” organizasyonudur. Çünkü zaman sınırı yoktur; yani maçlar uzayabilir, hatta bir sonra ki güne bile ertelenebilir. Ayrıca Bolu'da hava şartları düşünülünce, kortlar ıslak olduğunda tenis maçı yapmak olanaksızdır. Sporcuların eleme usulü yarıştıkları düşünülürse, bir maç bitmeden diğer maç başlayamaz ve maç saatleri maalesef sarkmaya başlar… Oyuncular, hakemler ve organizasyon ekibi saatlerce kortlarda, görev alırlar!!!

Tüm zorluklarına rağmen yapılan tenis turnuvalarının, tadına ise DOYUM olmaz!!!

Centilmen ve saygılı bir kültür yapısıyla izlenilen tenis, oyuncuların ve seyircilerin nezaketlerini ortaya koymaya uygun bir ortam hazırlamaktadır.

Fair-play (hoşgörü-centilmenlik) ile ilgili önemli mesajlar vermesinin yanı sıra, çocuk-genç ve yetişkinlerin beraber izleyip doyamadığı bir seyir haline gelmektedir.

Yapıldığı ilk sene, turnuvada oynayacak kimse bulunamazken, bugün anne-baba-çocuk-genç birçok yaş grubundan sporcuların katılımıyla devam eden tenis kupası, bu senede iklim şartlarıyla boğuşarak, yapılabilecek en iyi şartlarla devam etmektedir.

Zorluklarla yapılan bu tenis kupasında, siz sayın Bolu halkının, bu turnuvaya seyirci olarak gelmeniz, tenis branşını tanımanız ve destek vermeniz çok önemlidir.

Lütfen, hiç olmazsa final maçlarına ve ödül törenine (22 Mayıs 2011 saat 15:00-18:00) buyurunuz ve yerinde bu güzel ve çok emek verilmiş organizasyonu, gözlerinizle görerek, takdir ediniz…

Kar amaçsız ve gönüllü olarak yapılan, bu tenis organizasyo-nuna, emeği geçen Bolu Çimento'ya ve Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne, Tenis İl temsilciliği altında bu organizasyonun dokuz senedir liderliğini yapan, Tenis İl Temsilcisi Ahmet Ulusoy'a, tüm organizasyonda yer alan gönüllü kişilere ve tüm katılımcı sporculara, özellikle küçük yaş gurubundaki çocuklarımıza ve onları teşvik eden anne ve babalara, tebriklerimizi sunuyorum…

Tebrikler…. Ellerinize sağlık…

Fotoğraf: Müberra Çelebi, “19 Mayıs Gençlik Tenis Kupası” Bolu Çimentonun düzenlediği tüm yaş guruplarına açık tenis turnuvası- 07-22 Mayıs 2011 Karaçayır Tenis Kortları-Bolu (Ailece katılımcı olmak!!!)

Ahmet Ulusoy'la Bolu'da Tenis sporu üzerine konuştuk

(07 Ekim 2010)  Röportaj: İsmail Arman

Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy'la Bolu'daki tenis faaliyetlerinin dünü, bugünü ve geleceği üzerine konuştuk. Sayın Ulusoy; İlimizdeki tenisin geçmişinden söz edebilir misiniz?Bolu'da tenis sporunun mazisinin çok eskilere dayandığını söyleyemeyiz. İlimizdeki birkaç özel işletmenin sosyal tesislerinde, belli bir kesime hitap eden, az sayıda kort ile tenis sporu yapılmaktaydı.

Tenis ne zaman halka açık, herkesimin yapabileceği spor dalı haline geldi? 2002 yılında Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü sayesinde faaliyete geçirilen halka açık kortların ve Gençlik Spor İl Müdürü' nün şahsi gayretleriyle tenis faaliyetleri filizlenmeye başlamıştır. Tenis sporunun gençlerin ve yaşça daha büyük kişilerin sağlıklı bir yaşam için gönül verdiği bir spor faaliyeti olarak Bolu'da sağlam temeller üzerine oturmasında benimde emeğim geçmiştir. Bolu Tenis İl Temsilciliğine atanmamdan sonra yeni bir dönem başlamıştır.

Ülkemizde tenisin durumu nedir?Türkiye' de son yıllarda tenis sporunun yaygınlaşması için yeni ve modern tesislerin açılması, tenis sporunun toplumun sadece elit bir kesimin, halk tabiriyle “sosyetenin” uğraştığı bir spor dalı olduğu önyargısını büyük ölçüde azaltmıştır. Buna bağlı olarak tenise olan ilgi giderek artmıştır. Artık tenis sporu ilkokullarımızdan, üniversitelerimize ; özel şirketlerden, derneklere ve spor kulüplerine kadar yaygınlaşmış bir spor dalı haline gelmiştir.

İlimizdeki tenis sporunun bugünü hakkında neler söyleyebilirsiniz?Bolu ilimizde de tenis sporu Türkiye geneline paralel bir ivme ile halkımıza ulaşmış ve ulaşmaya devam etmektedir. Bu işe gönül vermiş tenis sever arkadaşlarımız ve tenis hocalarımız sayesinde İlimizde tenis sevgisi öngördüğümüzün üzerinde bir hızla artmıştır. Özellikle hocalarımızın ve Tenis İl Temsilciliğinin amatör bir ruhla, hiçbir çıkar taşımadan yürüttüğü faaliyetleri, Bolu' da bu spora gönül verenler tarafından takdirle karşılanmıştır.Bolu Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Özel kuruluşların desteğiyle on yıldır, tenis turnuvaları düzenlenmektedir. Bu turnuvalarla, tenis sporunun bünyesinde yer alan yarışmacı ruhu ortaya çıkardık. Fark yaratmaya, rekabet duygusunun insanlara verdiği hazzı tüm sporculara tattırmaya çalıştık.

Bolu'da tenise destek var mı?Bolu' da tenisin ilerlemesinde ,verdikleri desteklerle büyük katkı sağlayan Bolu Belediye Başkanlığı'na, Bolu Çimento Fabrikası'na ve yerel medyaya teşekkür etmek gerekmektedir. İlimizde tenise olan ilginin artmasıyla , bu işin daha planlı ve organizasyonlu yapılmasını sağlamak amacıyla tenise gönül veren sporcular bir araya gelerek 2006 yılında Abant Tenis İhtisas Kulübü'nü kurmuştur.

Abant Tenis İhtisas Kulübü olarak amacınız nedir?Kulübün öncelikli hedefi; tenis sporunu toplumun her kesimine hitap eden bir spor dalı haline getirmek dolayısıyla bu sporla uğraşan kişi sayısını artırmak, okullarda tenis sporuna yönelik çalışmalar başlatmak, küçük yaşlardan itibaren yetiştireceği başarılı çocukların içerisinden şampiyonlar çıkarmak olarak belirlenmiştir. Kulüp lisanslı sporcuların sayısını artırarak, ilimizdeki tesisleşmeyi hızlandırmak, Bolu' ya yeni ve daha modern tesisler sağlamak amacıyla hazırladığı projeleri hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

Bolu'da tenis kortlarımız yeterli mi?İlimizde, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü' ne ait 5 adet açık kort, Bolu Çimento Fabrikası'na ait 1 adet açık,1 adet kapalı kort bulunmaktadır. Abant Tenis İhtisas Kulübü, özellikle kapalı kort ve sosyal tesis yapımı için gerekli kaynağı yaratmak için uğraşmakta, bu konuda özellikle Bolu Belediyesi ile yapılan görüşmelerde olumlu sonuçlar alınmıştır.

Abant Tenis İhtisas Kulübünün tenis sporuna katkıları neler olmuştur?Abant Tenis İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Bolu İl Temsilcisi olarak, tesislerin daha modern bir hale getirilmesi için yaptığımız çalışmalarımız var. Kulübümüzün üye sayısı hızla artmıştır.Bolu ilimizde, tenis sporunun gelişmesi, tesislerin artırılması, lisanslı sporcular yetiştirmek ve ileride Türkiye geneline yayılabilecek şampiyonalar düzenleyebilmek için tüm tenis severlerin desteğini arkasına alan Bolu İl Temsilciliği ve Abant Tenis İhtisas Kulübü, çalışmalarına büyük bir coşkuyla devam etmektedir.

Son olarak neler söylemek istersiniz?Bolu'da tenisin sevdirilmesinde basınımıza, özellikle Bolu Gündem Gazetesi olarak şahsınıza teşekkür ederiz.


TENİSTE BUGÜN YENİ BİR HEYECAN BAŞLIYOR
 

(17 Eylül 2010)  

Bolu Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan açık tenis turnuvası, bugün start alıyor. Tenis severler, bu turnuvaya gece–gündüz hazırlandılar.

Bolu Belediyesi Başkanlık Kupası Açık Tenis Turnuvası, 17- 26 Eylül 2010 tarihleri arasında düzenlenecek.

Karaçayır'da bulunan tenis kortlarında oynanacak olan müsabakalarda tek erkekler birincisi tek erkekler ikincisiyle, tek bayanlar birincisi tek bayanlar ikincisiyle, karışık çiftler birincileriyle karışık çiftler ikincileri ve çocuklar birincisiyle çocuklar ikincisi karşı karşıya gelecek.

 

 

 

20 mayıs 2010

Bolu Çimento A.Ş. tarafından bu yıl 8.si düzenlenen

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Tenis Turnuvasında dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Törene Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ve çok sayıda davetli katıldı. Törenden önce turnuva hakkında bilgiler veren, Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy, “Bu yıl Bolu Çimento A.Ş. ile birlikte bu turnuvanın 8.sini düzenliyoruz. Bu turnuvayı düzenlemekteki amacımız, ilimizdeki tenis sporunun gelişmesi ve teşvik edilmesidir.”diye konuştu. Gösteri maçları ile başlayan tören dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. Dereceye giren sporcular şu şekilde; Tek Bayanlar Birincisi Aysel Doğru, Tek Bayanlar İkincisi Gülay Buğutekin, Tek Erkekler Birincisi Cevat Yıldız, Tek Erkekler İkincisi Aykut Tuncel, Karışık Çiftler Birincisi Gülay Buğutekin – Aykut Tuncel, Karışık Çiftler İkincisi Ferda Aksel – Gürkan Taşkoparan, 15 Yaş Çocuklar Birincisi Gurur Gedik, 15 yaş çocuklar ikincisi Ertuğrul Erkan, 12 yaş çocuklar birincisi Batuhan Arslan 12 yaş çocuklar ikincisi Zeynep Bahşi.

(19 Mayıs 2010)   

2006 yılında kurulan Abat Tenis İhtisas Kulübü Başkanı AHMET ULUSOY Çalışmaları ile ilgili gazetemize bilgi  verdi

Alt yapılarının yetersiz olduğunu ifade eden Ulusoy, iki kapalı bir sosyal tesise ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bu konuda Özel sektörden ve kamudan destek beklediklerini vurgulayan Ahmet Ulusoy, 50’ye yakın üyeleri olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda Bolu Çimento Tenis Kulübü’nün de Başkanı ve Bolu Tenis İl Temsilciliğini de yaptığını söyleyen Ahmet Bey, basına da ilgilerinden dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmedi. 

 

                                              

 01 mayıs2010  Abant Tenis İhtisas Kulübü,

Belediye Başkan'ı Yılmaz’ı ziyaret etti

Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Ervani Alemdar Belediye Başkanı Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy ve Yönetim Kurulu Üyesi Ervani Alemdar Belediye Başkanı Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy, çalışmalar hakkında Başkan Yılmaz'a bilgi verdi.
Ulusoy, Karaçayır Mahallesi'nde bulunan alana kapalı tenis kortlarının yapılması için çalışma başlattıklarını ifade etti. Bunun üzerine Başkan Yılmaz, kortların yapımı için belediyenin ne gerekiyorsa yapacağını söyledi.
Başkan Yılmaz, Bolu'da son yıllarda sportif etkinliklerinin arttığını ifade ederek, ''Bolu her geçen gün daha fazla ilgi gören iller arasında yer almaya başladı. Özellikle sportif etkinlikler ile kendini ön plana çıkarttı. Bolu gelecekte sporun merkezi haline gelecek'' dedi.

 

 

    30 nisan 2010

Masasının üstünde iki top, bir de raket. Aklı-fikri tenis. Gönül verdiği bu sporu önce Bolu’da sevdirmek, gençler arasında yaygınlaştırmak. Onun söylediklerini dinledikten sonra insan kendine, “Neden olmasın, neyimiz eksik, neden Bolu’dan da Martina Navratilova’lar, Boris Becker’ler, Serena-Venus Williams’lar yetişmesin, Neden Wimbledon’da Bolulu gençler raket sallamasın” diye soruyor.

Tenis sporu ile ilgili çalışmaları 2002 yılında, zamanın Bolu Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam’ın teklifi ve çalıştığı şirketin o zamanki genel müdürü, çok değerli bir tenissever olan İsmail Erkovan’ın  desteğini alarak başlamış. O günden beri koşuşturup duruyor tenis sporunun Bolu’da yaygınlaşması için... İşi zor, önündeki yol sarp ve dik. Ama onun pes etmeye niyeti yok.

Bolu GSİM Tenis İl Müdürü Ahmet Ulusoy anlatıyor…

Bolu’ da tenis sporuna ilgi?

 Aslında bu konuyu Türkiye genelinde değerlendirmek gerekir. Türkiye’de son yıllarda bu spora olan ilgi, yeni ve modern tesislerin açılması, sporun toplumun sadece elit bir kısmının uğraştığı, sosyete sporu olmaktan çıkarılmasıyla artmıştır. İlkokullarımızdan, üniversitelerimize kadar, özel şirketlerden, derneklere ve spor kulüplerine kadar tenis branşı zamanla yayılmış, etkin bir branş halini almıştır. Bolu ilimizde de tenis sporu Türkiye geneline paralel bir ivme ile halkımıza ulaşmış ve ulaşmaya devam etmektedir. Özellikle yaptığımız çalışmalarla, sporseverlere verdiğimiz desteklerle bu sporun, pahalı bir sosyete sporu olarak gösterilmesinin önüne geçilmiş, yediden yetmişe her kesin yapabileceği, gerek sağlık gerekse de sportif amaçlı olarak severek uğraşı verebileceği bir spor branşı haline getirilmiştir. Çok iyi biliyoruz ki; tenis raketini eline alan bir sporcunun bu spordan bir daha vazgeçmesi artık çok zor.

 Bolu ve tenis… Nasıl oldu?

 Aslında, her şeyden önce ilk adım, hedefin belirlenmesiydi. Tenis il temsilcisi olarak, çalışmalarımıza başlarken hedefimiz, tenisin toplumun sadece belirli bir sınıfının yaptığı, pahalı bir spor olduğu görüşünü yıkarak, herkesin severek yapabileceği ve isteyen herkesin ulaşabileceği bir spor haline getirmekti. Bu hedef doğrultusunda, faaliyetlerimizin ilk gününden itibaren, işlerini amatör bir ruhla yapan, bu spora gönül vermiş çok değerli tenis antrenörlerimizin desteğini aldık. Belki de diğer illerden şanslı ve farklı olduğumuz bir noktaydı bu durum. Eliza Hocamız, Meriç Hocamız, Musa Hocamız, Andaç Hocamız ve Erhan Hocamızın tabiri yerindeyse, gece gündüz çalışmaları, uğraşı vermeleri, herkese aynı mesafede sağladıkları katkılarla her geçen gün yaygınlaştırdık tenisi Bolu’da. Turnuvalar düzenleyerek, tenisin bünyesinde yer alan yarışmacı ruhu ortaya çıkardık, fark yaratmaya, rekabet duygusunun insanlara verdiği hazzı tüm sporculara aşılamaya çalıştık. Bu konuda her zaman yanımızda olan Bolu’nun çok değerli medyasını da unutmamak gerekir. Yerli medya, faaliyetlerimizin topluma ulaştırılmasında bize çok katkı sağlamıştır. Ulaşamadığımız kesimlere sizlerin ve diğer gazeteci arkadaşlarımızın sayesinde ulaştık, ayrıca teşekkür ederim.

 Projeler…

 Önümüzdeki yıllar için şampiyona düzenlemek ve bu yolla ses getirmek istiyoruz. Sporcularımız komşu illerde düzenlenen turnuvalarda, şampiyonalarda boy gösterip, derece elde ettiler. Artık, böyle bir organizasyon için bizim de sıramız geldi sanırım, sporcularımız kendi şehirlerinde de başarılarını kanıtlamak ve aileleri ve sevdikleri ile paylaşmak istiyorlar. Şampiyonalar, şampiyonlar yetiştirmek için bir araç, Bolu’dan şampiyon sporcular çıkarmak en büyük arzumuz.

 Tenis… Hanımlar mı, beyler mi?

 Bu konuda ayrım yapmayı doğru bulmuyorum. Tenis, bayanlarla erkeklerin beraber oynayabileceği bir spor dalı. Bu yüzden, bayanların ilgisi ile erkeklerin ilgisi arasında hiçbir fark yok! Sayısal bir değer vermek gerekiyor ise yarı yarıya değerlendirmek en doğrusu olur. Şunu belirtmeliyim; bayanlarımızın bize verdiği destekten çok ama çok memnunuz, onların her spor dalında olduğu gibi, tenisteki varlıkları bu spora renk katmakta, tenisi daha sevilir bir hale getirmektedir. Çocuklarımıza ve bayan sporcularımıza desteğimizin artarak devam edeceğini belirtmek isterim.

 Sizin ilginiz ne zaman başladı?

 Ben 2001 yılında Meriç Hoca, Musa Hoca ve Eliza’nın destekleriyle, onlardan aldığım derslerle başladım. İnsanlar, sağlıklarını korumak, gerek bedenen gerekse de zihnen sağlıklı kalabilmek adına spordan vazgeçmemelidir. Ben de başlangıçta bu spora, takım sporları yerine, daha fazla kendimle kalabileceğim, bedenimi ve zihnimi aynı anda kullanarak sürekli ayakta kalabileceğim bir branş olarak gönül verdim. Çok sevdim ve sevmeye hiç sıkılmadan devam edeceğim. İnsanların da bu sporu sevmesi ve benimsemesi adına da elimden gelen tüm çabayı göstermek istiyorum. Sağlığım el verdikçe bu sporu yapmaya ve yaptırmaya devam edeceğim.

Başta da söylediğim gibi amacımız, tenis sporunu toplumun her kesimine yaymak, bu sporla uğraşan sayısını artırmaktır. Okullarımızda, tenis sporuna yönelik çalışmalar başlatabilmek, küçük yaşlardan itibaren yetiştireceğimiz başarılı çocuklarımız içerisinden şampiyonlar çıkarmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Lisanslı sporcularımızın sayısını artırarak, ilimizdeki tesisleşmeyi hızlandırmak, Bolu’ya yeni ve daha modern tesisler sağlamak amacıyla hazırladığımız projeleri hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. Hazırlanan projelerin ve oluşacak yeni projelerin hayata geçirilmesi için öncelikle valiliğimizin, belediye başkanımızın ve Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteklerine ihtiyacımız vardır. Bugüne kadar bize gösterdikleri ve sağladıkları desteklerden de bahsetmeden geçmek doğru olmaz. Tüm projelerimizde yanımızda oldular, şayet tenis adına bir şeyler yapılabilmişse Bolu’ a bu valiliğimizin, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, belediyemizin bize sağladıkları maddi ve manevi destekle oluşmuştur. Ayrıca, Bolu’nun güzide büyük kuruluşları da çeşitli vesilelerle bizim yanımızda olmuş, berber ortak projeler yürütülmüştür. Teşekkürlerimizi bir borç bilir, bundan sonra da desteklerini beklediğimizi söylemek isterim. Tenis il temsilciliği olarak çalışmaya var gücümle devam edeceğim.

 

"OYNA OYUNDA KAL" http://www.bolu-gsim.gov.tr

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanlığının “ Oyna Oyunda Kal” Projesi kapsamında 01 Nisan 2010 Perşembe Günü 17 Temmuz Spor Salonunda yapılan etkinlik oldukça ilgi gördü.

 Bolu Vali Yardımcısı Sayın Cemal YIDIZER’ in katılımıyla başlayan programda Türkiye Tenis Federasyonu Genel Sekreteri Sayın Naci NUĞMANOĞLU proje hakkında detaylı bilgiler veren bir açılış konuşması yaptı. 7–12 yaş grubunda farklı okullardan gelen toplam 50 öğrenciye spor ve tenis malzemesi dağıtımı Vali Yardımcısı, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Tenis Federasyonu Genel Sekreteri tarafından yapıldı.

02.04.2010

Çocuklarımızın tenis sporuna olan ilgisini artırmak, yeni yeteneklerin ortaya çıkarılması için fırsat yaratmak amacıyla, Türkiye Tenis Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilecek “ Oyna Oyunda Kal “ projesi kapsamında 01 Nisan Perşembe günü ilimizde, Atatürk Kapalı Spor salonunda çeşitli etkinlikler düzenlenecek.    

      Türkiye Tenis Federasyonu Bolu İl Temsilcisi Ahmet Ulusoy konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Bu etkinlik kapsamında  7-12 yaş arasında okullarımızdan seçilecek 50 (kız-erkek) öğrencimizle birlikte, tenis oynamanın zevkine varacağız" dedi. Ulusoy, ayrıca etkinliğe katılacak öğrencilerimize çeşitli hediyelerin dağıtılacağını bildirirken, tenis antrenörlerinin de yeni yeteneklerin keşfi için aramızda olacağını bildirdi.

       Bolu’ da tenise olan ilginin günden güne arttığını bildiren Ulusoy, bu etkinlikle birlikte, çocuklarımızın da bu spora olan ilgisini çekmek, bir ömür boyu yapabilecekleri, eğitim harici, boş vakitlerini değerlendirebilecekleri tenis sporuyla tanışmaları için fırsat yaratmayı planladıklarının altını çizdi. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler için halkımızı 01 Nisan Perşembe günü saat 14:00’ de kapalı spor salonuna davet eden Ulusoy, "sağlıklı, mutlu bireyler yetiştirmek için çocuklarımızı her hangi bir spor dalıyla, özellikle tenisle erken yaşta tanıştırmaları için anne ve babaları aramızda görmek istiyoruz" dedi.

Tenis turnuvası sona erdi

 (23.09.2008) Bolu Belediyesi ve Abant Tenis İhtisas Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği tenis kupası turnuvası final karşılaşmaları ile sona erdi. Karaçayır’da yapılan tenis turnuvası sona erdi. 15-21 Eylül 2008 tarihleri arasında oynanan tenis turnuvası karşılaşmalarında dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 15-21 Eylül 2008 tarihleri arasında başlayıp sona eren tenis turnuvasında kategorilerine göre; Çocuk, Genç Bayanlar, Genç Erkekler, Büyük Bayanlar, Büyük Erkek ve Veteran Erkekler müsabakaları ile dereceye giren sporculara ödülleri verilirken tören sonrasında törene katılan tüm misafirlere ikramlar yapılarak tören sona erdi.

 

  Tenis Turnuvası, Kupa Töreniyle Sona Erdi Tenis Turnuvası, Kupa Töreniyle Sona Erdi

Pazartesi, 22 Eylül 2008

Tenis Turnuvası, Kupa Töreniyle Sona ErdiBolu Belediyesi ve Abant Tenis İhtisas Kulübü’nün düzenlediği tenis kupası turnuvası, final karşılaşmaları ve tören ile sona erdi. Bolu Belediye Başkanlığı ile Abant Tenis İhtisas Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği, Karaçayır’da yapılan tenis turnuvası sona erdi. 15-21 Eylül 2008 tarihleri arasında oynanan tenis turnuvası karşılaşmalarında dereceye giren sporculara ödülleri Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant izzet Baysal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Türker Ateş tarafından verildi.Törende bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediye olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Bu çalışmaların yanında spora da hizmetlerinin devam ettiğini belirten Yılmaz, "Şu an görüyoruz ki, sporu ne kadar sevdirebilirsek, geleceğimizi sağlam temellere atmış oluruz."dedi.

Bolu Belediyesi olarak Karaçayır'da Türkiye'de eşi benzeri olmayan 1.900 dönümlük bir araziye olimpiyat spor kompleksi yapmak için çalışmalara başladıklarını belirten Yılmaz, "Burada olimpiyatlarda yapılan sporların tamamının olduğu bir tesis olacak ve buna hiçbir yerde rastlamadık. Spor kompleksi, sadece Bolu'da olacak ve Bolu, turizm kenti, üniversite şehri olacak. Sporun çok önemli bir yeri olacak. Önümüzdeki dönem içersinde Bolu'nun çehresi değişecek" dedi.

Tenis Turnuvası, Kupa Töreniyle Sona Erdi

Tenis sporuyla uğraşanların kapalı tenis kortu istediklerini de ifade eden Yılmaz, bu kortu önümüzdeki dönemde yapıp hizmete sunacaklarını, bu konuda çalışmaların ve görüşmelerin sürdüğünü söyledi. "Bolu; İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında olan bir il. Onun için de olimpiyatlarda burası tam merkez bir il olacaktır." diyen Yılmaz, bu tesisin yapılmaması durumunda kendilerinden sonra gelecek kişilerin mutlaka yapacaklarını ve önümüzdeki yıllarda Bolu'da milli sporcu patlaması olacağını söyledi.

15-21 Eylül 2008 tarihleri arasında başlayıp sona eren tenis turnuvasında kategorilerine göre; çocuk, genç bayanlar, genç erkekler, büyük bayanlar, büyük erkek ve veteran erkekler müsabakaları ile dereceye giren sporculara ödülleri verilirken; tören sonrasında Başkan Alaaddin Yılmaz, küçük sporcularla şakalaşarak onlarla tenis sporu hakında konuştu

Kupa töreni, daha sonra misafirlere yapılan ikramlarla sona erdi.

                                                                   

Tenis fırtınası sona erdi!
       30.06.2008 Bu yıl ilk kez düzenlenen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tenis Turnuvası dört gün süren maçların ardından dün oynanan final müsabakaları ile sona erdi. Tüm yaş kategorilerine hitap eden turnuva ilimizde katılımın en yoğun olduğu turnuva özelliğine de taşıyor.

    Son yıllarda ilimizde düzenlenen turnuvalar içinde en büyük ilgiyi toplayan Abant İzzet Baysal Tenis Turnuvası’nda 100’ü aşkın sporcu mücadele etti. Üniversite ile AİBÜ Tenis İhtisas Kulübü’nün birlikte düzenlediği turnuvada özellikle dün oynanan maçlar nefesleri kesti. 25 Temmuz’da başlayan turnuva maçları Karaçayır Kortları ve AİBÜ Tenis Kortlarında yapıldı. Dün AİBÜ Tenis Kotralarında yapılan final maçları bir hayli çekişmeli ve zevkli geçti. Maçları AİBÜ Rektörü Prof. DR Atilla Kılıç ve AİBÜ BESYO Müdür Gazanfer Doğu’da yakından takip etti. Genç Bayanlar-Genç Erkekler, Veteran Bayanlar-Erkekler, Genç Çiftler-Veteran Çiftler ve Çocuk Kategorisinde yapılan maçlara ilgide bir hayli fazlaydı. Özellikle çocuklar kategorisinde oynanılan final maçı izleyenlerin büyük ilgisini çekti. Geçtiğimiz yıllarda düzenlenilen diğer turnuvalardan farklı olarak, çocuk sporcuların da mücadele ettiği turnuva Bolu’da bir ilke de imza attı. Bu yıl ilki düzenlenen turnuvaya ilerleyen yıllarda katılımın daha fazla olması beklenirken, turnuvanın Bolu’da ki tenisin gelişmesine de katkıda bulunacağı tahmin ediliyor. Dün oynanan final maçlarında Boluspor’un eski futbolcularından Engin Aktürk’te finalde kazanarak şampiyon olan nişanlısını izlemek için kortun tribününde yerini aldı. İşte turnuvanın finalinde karşı karşıya gelen isimler; Genç Bayalar; Ayşegül Ayata ile Sinem Kadem, Genç Erkekler; Erhan Andıç ile Alptekin Aydın, Genç Çiftler; Sinem Kadem-Kerim Uyanık ile Gülay Baytekin-Doğancan Yıldız, Veteran Bayanlar; Yasemin Eroğlu ile Nermin Erkan, Veteran Erkekler; Cevat Yıldız ile Sami Gülen, Veteran Çiftler final maçlarında ise; Ayşegül Özer-Cevat Yıldız ile Nermin Erkan-Yunus Çamlıbel.


 

Teniste birinciler belli oldu
 21.05.2008 Her yıl düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik açık Tenis Kupası pazartesi günü oynanan final maçları ile sona erdi.

    Geçtiğimiz hafta başlayan Tenis turnuvası Karaçayır’da ki tesislerde gerçekleştirildi. Bolu Çimento’nun katkılarıyla gerçekleşen turnuvada birinci ve ikinci sırada derece alan sporculara altın birer kupa verildi. Dört kategoride yapılan müsabakalara 80 sporcu katılırken turnuva dört gün sürdü. Turnuvanın son gününde oynanan final maçlarının ardından ödül törenine geçildi. Dereceye giren sporculara ödülleri verildikten sonra sporcular ve konuklar verilen kokteyle katıldı.

    Turnuvada dereceye giren sporcular ise şöyle:

    Tek Bayanlarda 1. Sinem Kadem, 2. Aysel Doğru

    Mastırlarda 1. Andaç Keskin, 2. Erhan Andı.

    Veteranlarda 1. cevap yıldız, 2. Mehmet Keleş

    Çift erkeklerde 1. Mustafa Çetin-Necati Kırca, 2. Özgür Aksoy-Aykut Tuncer

 

 

  Bolu Çimento durmak bilmiyor

17 mayıs 2007 Hemen hemen her spor dalında düzenledikleri turnuvalarla ismini duyuran Bolu Çimento bu seferde tenis turnuvası düzenliyor.
Bolu Tenis İl Temsilcisi Ahmet Ulusoy tarafından yapılan basın açıklamasında: “Bolu Sanayi A.Ş. olarak ve İl Temsilciliği Programında yer alan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı Çerçevesinde Bu yıl 5. sini düzenleyeceğimiz Açık Tenis Turnuvası 17-20 Mayıs Tarihleri arasında dört gün boyunca devam edecek. Final karşılaşması ise 20 Mayısta oynanacak.
Toplamda ise 81 Tenis Sporcu Açık Tenis Turnuvamıza katılacak olup bu sayının her yıl artması bu sporu yapan insanlarımıza Tenisi Tanıtma ve Teşvik etme yönündeki çabalarımızın gerçekleştiğini görmek Tenis İl Temsilcisi Olarak bizleri mutlu etmektedir.
Tenise Hamilik yapan Bolu Çimento bu yıl 4 Kategoride yapılacak olan yarışmalarda 1. lere Cumhuriyet Altını, 2. lere Yarım Altın Hediye edilecektir, ayrıca Bolu Çimento olarak Sporculara Plaketlerimizi kendilerine takdim edilecektir.
Tüm Sporsever Bolu Halkımızı bu yarışmalara izlemeleri için Karaçayır Tenis Kortlarına mutlaka bekliyoruz” dedi
Tenis Kategorileri ise şöyle:
Bayanlarda 28 Sporcu, 35 Yaş Üstü Veteran Erkeklerde ise 18 Sporcu Yarışmalara katılmak için başvurdular

 

Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı M. Kemal Öke; “Kapalı tenis kortu istiyoruz”

     14mayıs2008 Abant Tenis İhtisas Kulübü’nün geçtiğimiz gün yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda, Bolu’ya kapalı tenis kortu kazandırılması konusu ve 15 Mayıs’ta başlayacak olan turnuva ön plana çıktı.

Geçtiğimiz yıl kurulan ve cumartesi günü Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirilen Abant Tenis İhtisas Kulübü’nün Başkanı M. Kemal Öke, Bolu’nun iki metropol arasında önemli bir noktada yer aldığını belirterek, Kulübün Bolu’yu Türkiye’nin spor, turizm ve regrasyon bölgesi olarak düşündüklerini ifade etti.
 

Spor futboldan ibaret değil

          Sporun sadece futboldan ibaret olmadığı kaydeden Öke, “Bolu’daki gençlerin ve çocukların tenisle tanışmalarını istiyoruz” dedi. Son yıllarda uyuşturucu kullanma yaşının oldukça düştüğünü de ifade eden Kemal Öke, “Çocuklarımıza sporun tüm dallarını teşvik ederek uyuşturucudan uzak tutabiliriz” şeklinde konuştu.
              Bolu’da sadece açık bir tenis kortunun olduğunu ifade eden Öke, çocukların yazın 3 aylık bir süreyle tenis kursuna geldiğini; fakat 9 ayda unutarak bir sene sonra tekrar baştan başladıklarını, bu yüzden yeterince ilerleyemediklerini de vurguladı. Öke, “Bu yüzden kapalı bir tenis kortuna ihtiyacımız var. Bu yüzden şu an bulunduğumuz ve İl Spor ve Gençlik Müdürlüğü’ne ait olan alanın bize tahsis edilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
              Kapalı tenis kortu taleplerinin yöneticiler nezdinde ilgi gördüğü takdirde Bolu’nun spor turizmi için önemli gelişmeler kaydedileceğini belirten Kemal Öke, “Bolu’ya hafta sonları şehir dışından insanlar gelebilir. Ama bunun için kapalı bir tenis kortu şart” dedi.
 

 
 Tenis Turnuvası sona erdi

  21.05.2007   Bolu Çimento’nun her yıl düzenlediği tenis turnuvası dün oynanan final maçlarının ardından sona erdi. Ödül töreninin bitiminde yağmur yağınca kokteyl tesislerde yapıldı. Bolu Çimento’nun beşincisini düzenlediği Tenis Turnuvasında dereceye girenler ödüllerini aldı. Sıcak havada oynanan eleme maçlarının aksine kapalı bir havada gerçekleştirilen müsabakalarda seyirciler keyifli anlar yaşadı. Nefesleri kesen final müsabakalarının ardından dereceye giren sporculara ödüllerini Vali Ali Serindağ, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Garnizon Komutanı Bedri Dursun ve Bolu Çimento Genel Müdürü Kemal Ümit Özel verdi. Ödül töreninin ardından İstanbul’dan gelen dans grubu yaptıkları gösteri ile sporculara ve konuklara keyif dolu anlar yaşattı. Dans gösterisinin ardından ise yağmur nedeni ile düzenlenen kokteyl tesislerde yapıldı. Klasik müzik eşliğinde gerçekleştirilen kokteylde Vali Ali Serindağ, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Çimento Genel Müdürü Kemal Ümit Özel ve iş adamlarından Yılmaz Becikoğlu ile Süha Alparslan bir araya geldiler. Yılmaz Becikoğlu yaptığı esprilerle Serindağ ve Yılmaz’ı kahkahaya boğarken kokteyl sonunda tesislerden birlikte ayrıldılar.